חדשות

 
top box border

הדרום מתחדש באוטובוס דבש BEEBAR


כחלק מ'פסטיבל הדבש' יחנכו הדבוראים מרדכי גולן ובנו גל את אוטובוס הדבש BEEBAR במכוורת במושב גילת


מועצת הדבש מזמינה לקראת ראש השנה לחגיגות 'פסטיבל הדבש' במכוורות ברחבי הארץ- 7-23 בספטמבר 2017

 

כחלק מ'פסטיבל הדבש 'שפותחת מועצת הדבש עם בוא השנה החדשה, יחל ב- 7 בספטמבר ויימשך עד 23 בספטמבר, יחנכו הדבוראים מרדכי גולן ובנו גל גולן, את אוטובוס הדבש BEEBAR, במכוורת שלהם במושב גילת, בעוטף עזה.


מרדכי גולן החל לגדל דבורים עם שחרורו מהצבא בשנת 1982, בראשית הדרך היו לו רק עשר כוורות שהוצבו מאחורי ביתו במושב, הם היוו את הבסיס למכוורת, שכיום מונה מאות כוורות המוצבות בנקודות מרעה ברחבי הנגב הצפוני והמערבי, כאשר חלקן משמשות להאבקת גידולים חקלאיים שונים. בנו של מרדכי, גל, (29) נולד עם האהבה לדבורים וכבר מגיל צעיר התלווה לאביו לעבודת המכוורת, והחליט להמשיך את דרכו. כיום הוא מנהל את המכוורת, מרחיב את פעילותה והקים את מרכז המבקרים באוטובוס ישן ששופץ. בעבודת המכוורת לוקחים חלק כל בני המשפחה, גם שתי האחיות הקטנות של גל, ליטל ורוני שאחראיות על בית האריזה, והאם ענת.  


באוטובוס הדבש - BEEBAR- ניתן לטעום מגוון סוגי דבש: הדרים, אקליפטוס ,אבוקדו, אשל, חמניות, פרחי בר וכותנה, לרכוש דבש ומוצרי מכוורת. בימי חמישי הופך מרכז המבקרים למפגש חברתי, הגשת בירה, שתייה קלה, הקרנה של משחקי ספורט כאשר סביב נשמרת אווירת הכוורת. יש לתאם הגעה מראש- 052-7772291.  


זאב מידן, מנכ"ל מועצת הדבש אומר: "כולם מוזמנים לחגיגות 'פסטיבל הדבש' במכוורות מהצפון ועד הדרום, ללמוד בדרך חווייתית על עולמן של הדבורים והדבוראים כאחד. חשוב לזכור כי, דבורת הדבש אינה רק יצרנית דבש מעולה, עיקר חשיבותה ותפקידה המרכזי הינו בהאבקת צמחי החקלאות והבר. הדבורה הקטנה אחראית להאבקת 80% מהיקף הגידולים החקלאיים בעולם" עוד מציין מידן: "כיום פועלים בישראל כ- 500 דבוראים המטפלים ב- 110 אלף כוורות, מתוכן מוצבות 60,000 כוורות באזורי גידול חקלאיים ומשמשות להאבקה".  לקראת ראש השנה, ממליצים במועצת הדבש, לרכוש דבש איכותי מתוצרת מכוורות ישראל, בכדי לתמוך בחקלאות כחול-לבן ולוודא, כי על צנצנת הדבש קיים תו האיכות של מועצת הדבש- "דבש איכות תוצרת ישראל", המאשר את היותו דבש איכות טבעי. צריכת הדבש בקרב הציבור הישראלי מסתכמת בכ- 4,000 טון דבש ובחגי תשרי ישווקו בישראל כ- 1,600 טון דבש שהם 40% מהביקוש הישראלי  


עוד במסגרת הפסטיבל, יתקיים כנס לציון 130 שנה לדבוראות המתחדשת בישראל ו-100 שנה לייסוד ארגון מגדלי הדבורים, שיתקיים ב'נחלת ראובן' בנס ציונה, ויושק ספר ילדים חדש של אפרים סידון- "הי, מה קורה שם למעלה?" עם איוריו של האמן איתמר טל, על דבוריק מן הכוורת של דבשית המלכה, בגלריית האמנות 'פחות מאלף' בתל אביב, בה תוצג גם תערוכת יצירות אמנות של איתמר טל, על עולם הדבורים, בין התאריכים 14-29.9. הספר בחסות מועצת הדבש ויינתן לרכישה במרכזי המבקרים של המכוורות ברחבי ארץ.
פרטים נוספים על פסטיבל הדבש באתר מועצת הדבש ובאתר הפייסבוק : פסטיבל הדבש

לפרטים נוספים- נטע שושן תקשורות יעל שביט - 04-6930530, 050-7667907  


מועצת הדבש והדבוראים מאחלים שנה טובה ומתוקה!

 


 


 

 
 
bottom box border