חדשות

 
top box border

הדבש כמזון בריאות

הדבש כמזון בריאות וכאמצעי טיפולי

מסמך מתאר את תכונותיו של הדבש והוא מבוסס על מחקרים מדעים המתפרסמים בעיתונות רפואית בשנים האחרונות.

לוקט ונכתב  עבור האתר ע"י יועץ לנציבות - תחום הבריאות -ד"ר שי פינטוב מומחה ברפואת ילדים בעל תואר ‎M.D ,מהאוניברסיטה העברית ירושלים, 
מומחה ברפואת ילדים, מיסד המרפאה הראשונה בארץ ובעולם לרפואה משולבת במרכז הרפואי אסף הרופא. מפתח, חוקר ומקדם פרויקטים לשילוב בריאות ורפואה  

על סגולות  הדבש ומוצריו ידוע עוד מתקופת ימי קדם, בעידן של היום  קיימת לכך גם תמיכה מדעית הבאה  לאשש את ממצאי העבר לגבי סגולותיו הבריאותיות והרפואיות  של הדבש.
בדבש קיימים מספר רכיבים המעמידים את הדבש כמוצר ייחודי בעל סגולת בריאותיות ותכונות רפואיות טיפוליות:
הסוכרים: המרכיב העיקרי בדבש הם הסוכרים - כ 70%, כאשר הדבר הבולט בהם הוא היחס הגבוה של הפרוקטוז (סוכר ממקור פירות) למול הגלוקוז.
פירוקו של הפרוקטוז בגוף איטי יותר ולכן אכילתו טובה ומטיבה לאור העובדה שאינה מעלה בצורה מהירה את רמות הסוכר אלה מורידה אותו בגוף. 
לאור תכונתו זו אכילתו מומלצת גם לחולי סוכרת.
בשני העשורים האחרונים הופיעו מספר מאמרים (מקורות מספר 2,3,4) החוזרים ומאשרים כי אכילת דבש במידה לא רק שלא מזיקה אלה מטיבה עם חולי הסוכרת.
במאמרו של Al-Waili (1)הוכח שוב שאכילת 75 גרם דבש טבעי הורידה את רמת הגלוקוז בדם ופקטורים נוספים כגון הומוציסטין וCRP באנשים בריאים ובחולי סוכרת.
המאמר שפורסם לאחרונה אושש את הטענות הקיימות עוד מהעבר וזאת בגלל קיומו של אינדקס גליקמי נמוך של הדבש.

אנטי אוקסידנטים: (חומרים נוגדי חיצון) 
הדבש ידוע בריכוז הגבוה של חומרים נוגדי חמצון. תכונה זו של הדבש מעמידה אותו בשורה הראשונה של מקורות לנוגדי חמצון יחד עם הפירות והירקות. 
 
תכונות ריפוי נגעי-עור של הדבש: בניסוי חדשני שבדק את יעילותו של טיפול בדבש למול טיפול מקובל בהרפס סימפלקס, נימצא שהטיפול 
בעזרת דבש היה מהיר יותר במעל ל 30% (מקור מספר 4).
Hejase M.J.   וחבריו השתמשו בדבש טבעי בטיפול בפצעים כרוניים באזור המפשעה, פצעים שלא הגיבו לטיפול אנטיביוטי ממושך. 
כתוצאה מכך מתוך 54 מטופלים (שהם 56% מהחולים) החלימו תחת טיפול זה ולא נזקקו לטיפול ניתוחי(מקור מספר 6).
עבודה אחרת של Al-Waili הראתה כי ביולדות שטופלו ע"י דבש ,במהלך לאחר הניתוח הקיסרי תהליך ההחלמה היה מהיר יותר ומלווה בפחות סיבוכים(מקור מספר 5).
בתיאור מקרים ע"י ד"ר Van der Weyden הראה הנ"ל שניתן לטפל בפצעי לחץ בעזרת דבש (מקור מספר 3).
הצלחתו של הדבש לטפל בפצעים מסוגים שונים ואף בכוויות נובעת ממספר תכונות שיש בדבש. 
ראשית הדבש מייבש את הפצע (עקב היותו חומר היגרוסקופי) ומאפשר החלמה של הרקמה. 
בנוסף יש בו חומרים נוגדי חמצון שעוזרים בהחלמה וכן יש בו חומרים אנטי מיקרוביאלים המאפשרים שמירה על משטחים נקיים וריפוי טוב יותר של הפצע. בגין תכונות אלו יש לו גם יתרון ברפוי פצעים בחלל הפה.
במחקר חדש וייחודי שביצע אוניסום מניגריה הוא הדגים את היכולת של הדבש לזרז את המטבוליזים לפרוק אלכוהול במעל 28% בקרב קבוצה בת 15 סטודנטים בריאה שקיבלה אלכוהול +דבש למול קבוצה זהה שקיבלה אלכוהול בלבד.( מקור מספר 2)

 

רשימת המקורות

  1. Al-Waili NS. Natural honey lowers plasma glucose, C-reactive protein, homocysteine, and blood lipids in healthy, diabetic, and hyperlipidemic subjects: comparison with dextrose and sucrose.
    J Med Food. 2004 Spring;7(1):100-7. 
  2. Honey-induced stimulation of blood ethanol elimination and its influence on serum triacylglycerol and blood pressure in man.
    Onyesom I Ann Nutr Metab. 2005 Sep-Oct;49(5):319-24. Epub 2005 Aug 4. (קישור)

  3. Treatment of a venous leg ulcer with a honey alginate dressing. van der Weyden EA.Br J Community Nurs. 2005 Jun;Suppl:S21, S24, S26-7. Review (קישור)

  4. Topical honey application vs. acyclovir for the treatment of recurrent herpes simplex lesions. Al-Waili NS.Med Sci Monit. 2004 Aug;10(8):MT94-8. Epub 2004 Jul 23. (קישור)

  5. Effects of topical honey on post-operative wound infections due to gram positive and gram negative bacteria following caesarean sections and hysterectomies. Al-Waili NS, Saloom KY Eur J Med Res. 1999 Mar 26;4(3):126-30

  6. Genital Fournier's gangrene: experience with 38 patients. Hejase MJ, Simonin JE, Bihrle R, Coogan CL.Urology. 1996 May;47(5):734-9. (קישור)

 

 

 

 

 

 

 

 

 


bottom box border