חדשות

 
top box border

לקראת ראש השנה ופסטיבל הדבש ספר ילדים חדש לאפרים סידון באיור האמן איתמר טל


"היי, מה קורה שם למעלה?" על עולמן הקסום של הדבורים

 

הספר בחסות מועצת הדבש, יימכר גם במרכזי המבקרים של המכוורות ברחבי הארץ השקת הספר ופתיחת תערוכת אמנות של איתמר טל גלריה פחות מאלף, תל אביב, יום חמישי, 14.9, 18:30


"הי, מה קורה שם למעלה?" הוא ספר הרפתקאות מלא הומור וחוכמת חיים, המספר על חייהן הסודיים של הדבורים, ועל דבוריק הדבורה שהצילה בחוכמתה, ובזכות עבודת צוות, את כל אחיותיה לכוורת. הספר ב'הוצאת בבה' יושק במסגרת פסטיבל הדבש בגלריית האמנות 'פחות מאלף' בתל אביב, ביום חמישי, 14.9, 18:30. שם תפתח גם תערוכת יצירות אמנות של איתמר טל, על עולם הדבורים לרגל צאת הספר, שתוצג בגלריה בין התאריכים 14-29.9. בהשקה טעימות דבש של מכוורת "דבורת התבור". הספר בחסות מועצת הדבש ויינתן לרכישה גם במרכזי המבקרים של המכוורות ברחבי ארץ.  


אפרים סידון חתן פרס ביאליק לספרות מבכירי סופרי הילדים בארץ, חבר לעבודה משותפת מזה מספר שנים, עם איתמר טל אמן יוצר ומאייר. בין ספריהם המוכרים סדרת רבי המכר ״בבה הכבשה״, ו״שיפקה המכשפה הטובה״. איתמר טל נחשף בשנים האחרונות לעולמן הקסום של הדבורים, התאהב בהן והחליט להתמסר לכך, בעיקר עקב התופעה המדאיגה של היעלמות הדבורים בארץ ובעולם, כאשר התובנה של אלברט איינשטיין :"ארבע שנים אחרי היעלמות הדבורה האחרונה, האנושות תיעלם כולה", מובילה אותו ביצירותיו. כך נולד הספר החדש "היי, מה קורה שם למעלה?" שכתב אפרים סידון ואיתמר טל אייר. במקביל, פתח טל את 'גלריית באזז' האוצרת מעל 100 ציורים העוסקים בעולמן המרתק והנכחד של הדבורים.  


זאב מידן, מנכ"ל מועצת הדבש אומר: "כולם מוזמנים להשקת הספר החדש של אפרים סידון ואיתמר טל ולחגיגות 'פסטיבל הדבש' במכוורות מהצפון ועד הדרום. דרך הספר המקסים ניתן ללמוד בדרך חווייתית על עולמן של הדבורים והדבוראים כאחד". עוד מציין מידן, "דרך הספר ניתן להבין את המסר החשוב ביותר, כי דבורת הדבש אינה רק יצרנית דבש מעולה, עיקר חשיבותה ותפקידה המרכזי הינו בהאבקת צמחי החקלאות והבר. הדבורה הקטנה אחראית להאבקת 80% מהיקף הגידולים החקלאיים בעולם. כיום פועלים בישראל כ- 500 דבוראים המטפלים ב- 110 אלף כוורות, מתוכן מוצבות 60,000 כוורות באזורי גידול חקלאיים ומשמשות להאבקה".  


פסטיבל הדבש המתקיים מידי שנה ביזמת מועצת הדבש, עם בוא השנה החדשה, נפתח השבוע ויימשך עד 23 בספטמבר, במרכזי המבקרים במכוורות ברחבי הארץ, עם פעילויות מרתקות להכרת עולם הדבורה והדבש.

בפסטיבל ניתן לרכוש הספר וליהנות ממפגש עם דבוראים, צפייה בדבורים העמלות ובמלכת הדבורים בכוורת זכוכית, ביקור במכון רדיית דבש, סרטון על חיי הדבורים, סדנאות יצירה לילדים בנושא דבורים, טעימות ממגוון סוגי דבש הישר מהמקור, אפיית עוגות דבש ועוד.


השקת הספר ופתיחת התערוכה- בגלריה פחות מאלף- רח' אברבנאל 60 (שכונת פלורנטין) תל אביב. פרטים נוספים על פסטיבל הדבש באתר מועצת הדבש ובאתר הפייסבוק : פסטיבל הדבש  לפרטים נוספים- נטע שושן תקשורות יעל שביט - 04-6930530, 050-7667907  


מועצת הדבש והדבוראים מאחלים שנה טובה ומתוקה!

 


 


 

 
 
bottom box border