חדשות

 
top box border

קיבוץ יד מרדכי

בית הדבש והדבורה בקיבוץ יד מרדכי

 

פסטיבל הדבש 2013 ביד מרדכי

פותחים את השנה בחגיגות הדבש בקיבוץ יד מרדכי

 

לקראת ראש השנה, מזמין קיבוץ יד מרדכי משפחות מכל הארץ לפתוח את השנה עם חגיגות הדבש בקיבוץ יד מרדכי, הנערכות במסגרת פסטיבל הדבש 2013 של "מועצת הדבש" בכוורות ברחבי הארץ.

 

"בית הדבש והדבורה" של יד מרדכי יארח את המשפחות לחגיגת דבש מתוקה במיוחד- להצצה מלהיבה לעולמן המרתק של הדבורים ולעבודת הדבוראים. הילדים יקבלו הסבר חווייתי מפי דבוראית מנוסה אודות המלכה והפועלות, אורח חיי הדבורים, תהליך ההאבקה, תהליך ייצור הדבש ועל תרומת הדבש לגוף האדם. הילדים יצפו בפתיחת כוורת אמיתית ולאחר שילמדו איך מייצרים דבש יוכלו לטעום ממנו- כשהוא טרי טרי, אף להכין נרות מדונג שמייצרות הדבורים.

(בית הדבש והדבורה הינו המרכז המוזיאלי של "מכוורת יד מרדכי"- המכוורת הגדולה בארץ).

 

במרכז המבקרים הנעים והממוזג של הקיבוץ יוכלו המשפחות להשתתף בסדנת אפייה מתוקה, בה יכינו ביחד את עוגת הדבש והגזר המעולה של "המאפים של דליה". ביחד עם מומחי הדבש של הקיבוץ, ילמדו הילדים איך הופך הדבש לעוגת דבש, איך לרסק את הגזר ולערבב את כל המרכיבים וכל משפחה תיקח איתה את העוגה הטעימה הביתה.

 

כחלק מפעילות חגיגות הדבש, יוכלו המשפחות להמשיך לטיול חווייתי על טרקטור ועגלה ברוח הקיבוץ עם עצירות ביניים בתחנות מרתקות ברחבי הקיבוץ. הטרקטור יביא את המשפחות לפרות ברפת הסמוכה, שם ילמדו הילדים על תהליך החליבה, הכנת החלב ועל שגרת הפרות ברפת. לאחר מכן יבקרו  בבית "קיבוץ של פעם" המשחזר את אורח החיים הייחודי של מקימי הקיבוץ ולסיום יגיעו לאתר שחזור קרב תש"ח בו יוכלו לספוג קצת היסטוריה ולטפס על טנקים אמיתיים.

 

הפעילויות והסיורים המוצעים מותאמים לכל הגילאים.

 

מידע נוסף

מתי:  16.8-28.9 בשבתות וחגים בין השעות 10:00-15:00 בכל שעה עגולה.

באמצע השבוע בתאריכים : 19/8 – יום ב' , 21/8 – יום ד' , 25/8 – יום א'

ובחול המועד סוכות.

משך הפעילות: 2.5-3  שעות

כמה: כרטיס משולב לכל האתרים והפעילויות- 55 ש"ח לאדם (מגיל שנתיים).

08-6720559 | 052-3923104 | www.ym-tayarut.co.il

 

 

 

 

bottom box border